Påsken i Porsgrunn Misjonskirke

Påske.png

Påsken nærmer seg og vi gleder oss til å feire påske sammen menigheten. Våre samlinger er som følger:
Palmesøndag:
Gudstjeneste med søndagsskole kl 11.00
Skjærtorsdag: Fellesskapskveld med nattverd  kl 19.00
Langfredag: Korsvandring. Oppmøte på Rådhusplassen kl 17.00
Festgudstjeneste 1.påskedag!
Første påskedag! Den viktigste dagen for alle kristne. Seiersdagen! Dagen da Jesus seiret over mørket og døden. Dagen da Livet med stor L triumferte. Og veien til himmelens Gud ble åpnet for alle som tror. Dette MÅ feires!! Og i år så blir dette markert med en fest av en Gudstjeneste. Er det en dag i året du bør invitere med deg noen til Gudstjeneste så er det første påskedag! Her blir det mye sang, ledet av et STORT felles lovsangs-team! Søndagsskolen står klar til å ta imot masse barn. Og etter Gudstjenesten skal vi bruke god tid på sosialt samvær i cafeen. Bli med på festen!!

 Velkommen til å bli med på våre samlinger, både for deg som går i menigheten fast og for deg som er ny eller kanskje bare nysgjerrig på påsken!

 

 

Tore Mersland